Trabzon 1 Şubesi

Sendikamız ile Gümüşhane Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Memur-Sen Trabzon Şubesi olarak Gümüşhane Üniversitesi ile  iş birliği protokolü imzaladık.

İmzalanan protokol çerçevesinde Trabzon ilinde bulunan Memur-Sen üyelerinin kişisel, mesleki ve yönetimle ilgili niteliklerinin geliştirilmesine yönelik olarak örgün eğitimle Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi verilmesi ve Memur-Sen Trabzon üyelerinin Gümüşhane Üniversitesi bünyesinde açılacak tezsiz yüksek lisans bölümlerinden %25 indirimli faydalanmasına imkân tanındı.

İl Başkanımız Mehmet Kara, ilgili protokolün imzalanmasıyla ilgili olarak : “İmzalanan protokol ile Memur-Sen Trabzon üyelerinin, Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans programlarından %25 indirimli olarak faydalanmasına imkân tanınmış oldu. Bu anlamda, protokolün hem üyelerimize hem de Gümüşhane Üniversitesi’ne hayırlı olmasını diliyor,  protokolün imzalanmasında emeği geçen, Rektörü olduğu üniversiteyi bulunduğu şehir ile sınırlandırmayıp tüm bölgeye hizmet veren Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek’e ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Başkanımız Mehmet Kara ile birlikte protokole imza atan  Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise imzalanan iş birliği protokolüne ilişkin görüşlerini “Bu yıl Tezsiz Yüksek Lisans programlarımıza yoğun bir katılımın olmasında imzaladığımız bu iş birliklerinin önemli bir rolünün olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda iş birliklerimize bir yenisini daha ekleyerek Trabzon Memur-Sen İl Temsilciliği ile de Lisansüstü Eğitim alanında iş birliği protokolüne imza atıyoruz. Gümüşhane Üniversitesi olarak önce ilimize, sonra bölgemize ve en nihayetinde ülkemize katkıda bulunma hedeflerimiz doğrultusunda bugün imzaladığımız protokolün oldukça önemli olduğu düşünüyoruz.  Söz konusu protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Memur-Sen Trabzon İl Temsilcisi Sayın Mehmet Kara ve ekibi olmak üzere Lisansüstü Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek dile getirdi.